Öğrencilerimizin Büyük Başarısı

133_0.png

Bölümümüz öğrencilerinin yaklaşık 6 aydır üzerinde çalıştıkları, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğündeki personellerimizin üzerinde zırh olarak kullanılmak üzere geliştirilen “Atmaca Balistik Zırh Projesi” Bursa Bilim Șenliği 2015’te Yükseköğrenim kategorisinde 691 tane proje arasından finale kalmaya hak kazandı.

Bursa Büyükșehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BEBKA tarafından düzenlenen ve Bilim Merkezleri Araștırma Geliștirme Enstitüsü Derneği tarafından desteklenen bu şenlikte Doç. Dr. Uğur Çalıgülü danışmanlığında Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencileri Cemil Kılınç, İsmail Toprak ve Olgun Yardım’ın yaptığı proje bir çok projeyi geride bıraktı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencilerini göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ettiğini belirterek, 8-10 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan finalde öğrencilere başarılar diledi.